Co wpływa na popularność cięcia laserem rur

Co wpływa na popularność cięcia laserem rur

29 grudnia 2021 Wyłącz przez Renata

Laserowa obróbka rur stanowi jedną z najbardziej popularnych oraz niezwykle wygodnych metod wycinania metali. Procesowi wycinania za pomocą wiązki laserowej poddaje się różne materiały jak aluminium, czarna stal lub nierdzewna. Dzięki precyzji cięcia wiązki laserowej uzyskuje się niezwykle precyzyjne kształty obrabianego metalu. Można również uzyskać najbardziej złożone kształty oraz wycinać otwory o różnych średnicach, gdzie tradycyjne metody nie byłyby w stanie sprostać tak złożonym wymaganiom. Dzięki wysokiej jakości oraz powtarzalności uzyskanych elementów można wyprodukować wiele identycznych elementów. Dlatego cięcie laserem rur cieszy się na rynku ogromnym powodzeniem.

Najważniejsze zalety cięcia laserem

Najnowocześniejsze oraz wysoce zaawansowane technologicznie urządzenia optymalizują produkcję cięcia rur. Efekt jest taki, że proces produkcji przebiega bardzo sprawnie oraz niezwykle szybko. Ponieważ zakup lasera wiąże się z dużymi wydatkami większość mniejszych firm, korzysta z usług serwisu, który specjalizuje się w obróbce laserowej. Przedsiębiorstwa oszczędzają w ten sposób pieniądze, a także mają gwarancję rzetelnego i terminowego wykonania usługi. Dzięki precyzji cięcia możliwa jest obróbka takich materiałów jak aluminium, stal, miedź, stopy niklu oraz tworzywa sztuczne, szkło lub drewno. Automatyzacja procesu wycinania za pomocą wiązki laserowej umożliwia minimalizację ryzyko wystąpienia niedoskonałości w ciętym materiale. Najnowocześniejsze maszyny jak lasery do wycinania grubych i cienkich blach oraz lasery wielkogabarytowe to gwarancja niezawodności i ogromnej precyzji. Metoda cięcia za pomocą wiązki laserowej pozwala na produkcję pożądanego kształtu o niezwykle idealnych i gładkich krawędziach. Cięcie laserem rur jest najmniej czasochłonną metodą dostępna na rynku, w znaczący sposób skraca produkcję wycinanych elementów. Rury wycinane za pomocą lasera nie ulegają odkształceniu.

Cechy obrabianego elementu


Produkcja w przypadku cięcia laserem odbywa się bezkontaktowo. Dzięki temu obróbka metalu cechuje się dużą czystością. Istotny jest fakt, że taka cecha umożliwia operowanie wiązką laserową w zdalny sposób. Światło wiązki laserowej można skupić do niewielkich rozmiarów, do rzędu kilku mikrometrów. Dzięki precyzji można wycinać w trudnodostępnych miejscach.