Nowoczesna metoda cięcia laserem rur

Nowoczesna metoda cięcia laserem rur

9 grudnia 2021 Wyłącz przez Renata

Cięcie laserem rur ze strony ciecielaser.pl wymaga ogromnej precyzji, którą można uzyskać stosując do produkcji tylko najnowocześniejsze metody, takie jak cięcie za pomocą wiązki lasera. Ta forma wycinania jest zarówno szybka, jak i ekonomiczna dla wielu przedsiębiorstw decydujących się na inwestycje środków w taką metodę obróbki. Proces cięcia laserem rur wykorzystuje najnowsze oraz niezwykle zaawansowane technologie. W ten sposób można pozwolić sobie na zaprojektowanie najbardziej skomplikowanych form, z którymi laser z łatwością sobie poradzi. Niezwykła precyzja cięcia pozwala na wykrajanie bardzo skomplikowanych elementów. Świetlana wiązka laserowa pozwala na stopienie materiału, w ten sposób można uzyskać gotowy produkt, który nie wymaga obróbki końcowej. Dzięki tej metodzie można z powodzeniem ciąć stal konstrukcyjną, aluminium, czy też stal nierdzewną.

Co wpływa na tak duże zainteresowanie tą formą cięcia?

Technologia laserowa wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu. Zalicza się do nich takie branże medycyna, branże, w których najważniejsza jest dokładność pomiarowa, technologie materiałowe, telekomunikacja optyczna, czy sterowanie pracą za pomocą urządzeń roboczych. Obróbka za pomocą wiązki laserowej umożliwia wytworzenie warstwy wierzchniej, która ma grubość do nawet kilku milimetrów. Ciecie laserem zapewnia niemal stuprocentową powtarzalność produkowanych elementów. Proces cięcia odbywa się bardzo szybko, dzięki temu tylko niewielki obszar poddawany jest oddziaływaniu ciepła. Podczas produkcji nie występują odkształcenia lub naprężenia. Cały proces produkcyjny jest w pełni zautomatyzowany oraz zapewnia dużą dokładność. Odpowiedni dobór obróbki powoduje, że w ramach tego procesu nie wymaga się dalszych prac wykończeniowych.

Czynniki wpływające na duże zainteresowanie laserem

Pierwszy i najważniejszym czynnikiem wpływającym na ogromne zainteresowaniem laserem jest fakt, iż procesu obróbki odbywa się bez kontaktu z narzędziem, w ten sposób zapewnia czystość obrabianego miejsca. Równie ważnym kątem jest zdalne operowanie wiązki laserowej. Kolejną ważną cechą jest światło promieniowania laserowego. Można go skupić do bardzo małych rozmiarów nawet do kilku mikrometrów. Dzięki temu możemy uzyskać bardzo duże wartości mocy. Dzięki wiązce laserowej można ciąć w trudnodostępnych miejscach i nie narażać materiał na deformację.